Skip to content

JULIA ZABRODZKA

Fotografka, dziennikarka, autorka tekstów o miejscach, wydarzeniach i ludziach.
Z wykształcenia socjolożka. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, portretowej i dokumentalnej, ale ma również doświadczenie w fotografowaniu ślubów, festiwali i wydarzeń kulturalnych.

W latach 2010-2020 była stałą współpracowniczką magazynów podróżniczych „Voyage” i „Podróże”. Jej zdjęcia i teksty ukazały się także w takich tytułach jak: „Wysokie Obcasy”, „Zwierciadło”, „Pismo”, „Esquire”, „Polityka”, „Pani”, „Twój Styl”, „Znak”, „Kontynenty”, „Holistic News”, „National Geographic Traveler Polska” oraz w prasie zagranicznej: „The Guardian”, „Fluter” i „El País”. W sumie przygotowała zdjęcia do około 150 artykułów o tematyce podróżniczej i reporterskiej.

Obecnie współpracuje z agencją „Forum”.

Finalistka konkursów fotograficznych: Grand Press Photo, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, konkurs im. Krzysztofa Millera „Odwaga patrzenia”, Talent Roku galerii Pix.house, Leica Street Photo. W 2014 r. otrzymała stypendium dziennikarskie meksykańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Brała udział w warsztatach z fotoedycji prowadzonych przez Tomasza Tomaszewskiego, Joannę Kinowską, Stefano de Luigiego, Espena Rasmussena, Witolda Krassowskiego i Mariusza Foreckiego.

Współpracowała z Visit Britain, Switzerland Tourism, German National Tourist Board, Turespaña, Visit Portugal, Visit Batumi, Visit Sweden, Slovakia Travel, Czech Tourism, National Office of Tunisian Tourism (ONTT), Secretaría Nacional de Turismo de Paraguay, Tourism Authority of Thailand, Slovenian Tourist Board, Visit Flanders.

Występowała na festiwalach podróżniczych i fotograficznych m.in.: Terra, Kolosy, Trampki, Karawana i FotoCamp.

Regularnie wraca do Hiszpanii, gdzie realizuje dwa projekty długoterminowe, oraz do Meksyku i Gwatemali. Interesuje ją tematyka rdzennych kultur i tradycji ludowych. Najchętniej pracuje w krajach hiszpańskojęzycznych oraz w Polsce.

Mówi po polsku, angielsku i hiszpańsku.

bio_JZ-7942